MATCH SHOW, Kiteellä 28.5.2013
Lähetetty:
23 Huhti 2013 20:57
Kirjoittaja Ari Nuutinen
Kiteen Kennelkerho ry järjestää Kiteen maaseutuopistolla Match Show:n.
Ilmoittautuminen alkaa klo 16.30 ja kehät klo 18.00
LUOKAT:
- pennut (alle 9kk)
- juniorit (9kk-18kk)
- nuoret (15kk-24kk)
- aikuiset (2-7v)
- veteraanit (yli 7 v).
- parikilpailu
- Ylimääräinen ohjelmanumero
NÄYTTELYN KAUNEIN ROTURYHMÄ FCI5-edustaja
(pystykorvaiset- ja alkukantaiset koirat)
Osallistumismaksut:
Näyttelyn kaunein roturyhmä FCI5-edustaja kilpailu 4
Parikilpailu 5
Pennut ja veteraanit 5
Nuoret ja aikuiset 7
Saman omistajan toinen koira 5
TUOMAREINA:
Miia Jormanainen
Sanna Kolehmainen
Ari Nuutinen
SPONSOREINA mm.
Vip-Edustaja Sini Nuutinen
Pohjois-Karjalan ammattiopisto, Kitee
Itä-Suomen Lemmikkikeskus, Joensuu
Tintin Lemmikki, Joensuu
TOKMANNI, Kitee
Kiteen Kotileipomo
Lemmikkiruuat Tessu Oy, Joensuu
Detria Oy (Relaxant animal-tuotteet), Rovaniemi
Koti-Karjala
Näyttelyn pääpalkintona NÄYTTELYTELTTA!!
ALUEELLA MYÖS TALUTUSRATSASTUSTA JA BUFFETTI!!TERVETULOA!
Noudatamme Kennelliiton rokotusmääräyksiä, rokotustodistukset mukaan! Muistathan ottaa mukaan hakaneulan numerolappua varten.
HUOM! Koirat on pidettävät kytkettynä ja kerääthän koirasi jätökset näyttelyalueella!
facebookissa:
https://www.facebook.com/events/617525891593511/?context=create#
Re: MATCH SHOW, Kiteellä 28.5.2013
Lähetetty:
08 Touko 2013 10:14
Kirjoittaja Ari Nuutinen
Päivitetty ja lisätty yksi kilpailuluokka lisää, sekä ennakkotiedotuksessa oli jo alustavaa luokkajakoa tuomareille, mutta päätimme muuttaa asian niin että luokkajako selviää viimeistään ennen kehien alkua. Jotta saisimme mahdollisimman tasaisesti jaettua luokat tuomarien kesken.
Tapahtumaan tarvitsisimme vielä tekijöitä seuraaviin tehtäviin
Ilmoittautuminen ja rokotusten tarkistus 2 henkilöä
Kehätoimitsijoita 3-4 henkilöä pyörittämään kehiä
Yhteydenotot
nayttely@kiteenkennelkerho.net050-3306016 (Ari)
045-6392984 (Sini)
Re: MATCH SHOW, Kiteellä 28.5.2013
Lähetetty:
31 Touko 2013 10:34
Kirjoittaja Ari Nuutinen
TULOKSET
Mätsärissä oli 79 koiraa, 4 koirakkoa parikilpailussa ja 6 koiraa näyttelyn kaunein 5-ryhmän edustaja kisassa.
SINISTEN BIS-SIJOITUKSET
BIS 1 nro. 90B, Aamu, gordoninsetteri, avoin-luokka. om. Jutta Paajanen
BIS 2 nro. 25A, Lyyti, gordoninsetteri, juniori-luokka. om. Hanne Berg
BIS 3 nro. 4B, Dana, mopsi, pentu-luokka. om. Enni Turunen
BIS 4 nro. 112B, Laku, sekarotuinen, veteraani-luokka. om. Tiina Hassinen
BIS 5 nro. 52A, Upi, pohjanpystykorva, nuorten-luokka. om. Tuomo Hirvonen
PUNAISTEN BIS-SIJOITUKSET
BIS 1 nro. 94A, Jippu, lk collie, avoin-luokka. om. Hanna Väistö
BIS 2 nro. 4A, Fasu, american akita, pentu-luokka. om. Jenni Matikainen
BIS 3 nro. 22A, Briti, plottinajokoira, juniori-luokka. om. Elisa Väistö
BIS 4 nro. 111B, Lilli, mittelspitz, veteraani-luokka. om. Pia Orala
BIS 5 nro. 53A, Siri, belgianpaimenkoira, nuorten-luokka. om. Helene Vuolle-Apiala
PARIKILPAILU
1. Newfoundlandinkoira ja valkoinenpaimenkoira om. Antonina Lupenko
2. Minttu ja Meela, shetlanninlammaskoirat om. Laura Pitkänen
3. Lotta ja Lilli, mittelspitz om. Pia Orala
4. Lore ja Mitro, lagotto om. Sini Ignautius
Pentu-luokka
Siniset
1. nro. 4B, Dana, mopsi. om. Enni Turunen
2. nro. 1A, Nuka, sekarotuinen. om. Janette Haakana
3. nro. 5B, Siru, sekarotuinen. om. Tanja Kosonen
4. nro. 3B, Luna, siperianhusky. om. Paula Kosonen
5. nro. 2A, Danny, pk. kaniinimäyräkoira. om. Piia Mattsson
Punaiset
1. nro. 4A, Fasu, amerikan akita. om. Jenni Matikainen
2. nro. 3A, Mette, newfoundlandinkoira. om. Antonina Lupenko
3. nro. 1B, Vili, cotton de tulear. om. Iina Hirvonen
4. nro. 5A, Csilla, mudi. om. Emmi Hirvonen
5. nro. 2B, Mila, alaskanmalamuutti. om. Soile Karhapää
Juniori-luokka
Siniset
1. nro. 25A, Lyyti, gordoninsetteri. om. Hanne Berg
2. nro. 31A, Nuusku, ranskanbulldoggi. om. Tanja Kovanen
3. nro. 24A, Maisa, kääpiöpinseri. om. Inka Tossavainen
4. nro. 30B, Rukka, saksanpaimenkoira. om. Jemina Huuhtanen
5. nro. 27B, Hilma, suomenajokoira. om. Sami Rahunen
Punaiset
1. nro. 22A, Briti, plottinajokoira. om. Elisa Väistö
2. nro. 23A, Kaissa, alaskanmalamuutti. om. Mika Karhapää
3. nro. 30A, Pipsa, kääpiöpinseri. om. Hanna Hirvonen
4. nro. 32A, Myrn, shetlanninlammaskoira. om. Laura Pitkänen
5. nro. 31B, Karo, suomenpystykorva. om. Johanna Helander
Nuorten-luokka
Siniset
1. nro. 52A, Upi, pohjapystykorva. om. Tuomo Hirvonen
2. nro. 53B, Roosa, sekarotuinen. om. Jenna Koljonen
3. nro. 51A, Angel, valkoinenpaimenkoira. om. Iira Putro
Punaiset
1. nro. 53A, Siri, belgianpaimenkoira. om. Helene Vuolle-Apiala
2. nro. 52B, Dumbo, labradorinnoutaja. om. Tiia Lommi
3. nro. 51B, Pele, walesinspringerspanieli. om. Vuokko Pulksten
4. nro. 54A, Fanni, kultainennoutaja. om. Henna Lehikoinen
Avoin-luokka
Siniset
1. nro. 90B, Aamu, gordoninsetteri. om. Jutta Paajanen
2. nro. 89A, Otto, pk. berhandinkoira. om. Ulla Silvennoinen
3. nro. 85A, Mustikka, lhasa apso. om. Titta Vauhkonen
4. nro. 93B, Lepi, kultainennoutaja. om. Jenni Kääpä
5. nro. 93A, Baris, beauceronin paimenkoira. om. Sari Luoma-Ketturi
Punaiset
1. nro. 94A, Jippu, lk. collie. om. Hanna Väistö
2. nro. 92A, Meela, shetlanninlammaskoira. om. Laura Pitkänen
3. nro. 89B, Brandy, australianpaimenkoira. om. Netta Timonen
4. nro. 92B, Eeben, rhodesiankoira. om. Johanna Helander
5. nro. 88A, Rontti, sekarotuinen. om. Jemina Huuhtanen
Veteraani-luokka
Siniset
1. nro. 112B, Laku, sekarotuinen. om. Tiina Hassinen
2. nro. 111A, Jekku, sekarotuinen. om. Piia Hiltunen
Punaiset
1. nro. 111B, Lilli, mittelspitz. om. Pia Orala
2. nro. 112A, Masi, kultainennoutaja. om. Hanna Väistö